JÁTÉKOS LÉTREHOZÁSA
Adjunk hozzá egy Sprite elemet, ami a játékost jeleníti meg. Mint korábban, kattints duplán egy üres területre a layouton egy új objektum beszúrásához, és válaszd a Sprite lehetőséget. Amikor a célkereszt felbukkan, kattintson valahola a csempemezők felé. Meg fog jelenni az Image Editor (Képszerkesztő).
Importáljuk a Sprite-csíkot a játékos tétlen animációjához. Mint ezelőtt kattints a jobb egérgombbal az Animation frames ablakon, és válaszd az Import sprite strip... lehetőséget.
Válaszd a Player/Idle/Idle.png fájlt. Fontos, hogy ez egy teljes sprite-szalag, nem az animációs képkockák egyike. Az összes többi fájlsorozat is importálható az Import frames... opcióval, de most maradjunk az ezen a módon.
Mivel a szalag nem négyzet alakú, a Construct 2 kitalálja a keretek számát. Helyesen kell azonosítania, hogy 11 képkocka látható a képen. Kattints az OK gombra, és a képkockák importálódnak.
Továbbra is az alapértelmezett üres képkocka lesz a kezdetben. Kattints jobb gombbal, és töröld újra az üres képkockát. Most már egy 11 képkockás animációnak kell lennie, ami a játékos tétlen állapotát fogja lejátszani.
VÁGÁS
Lehet, hogy észrevetted, hogy a játékosnak körül van egy kis üres, átlátszó terület. Ez a képek importálása után gyakori. Rossz lenne, ha ott hagynánk - pazarolja a memóriát, és kevésbé megbízhatóvá teszi az ütközéseket.
Van egy gyors módja annak, hogy megszabadulj tőle. Tartsd lenyomva a Shift billentyűt, és nyomja meg a Crop (Vágás) gombot a képszerkesztő eszköztáron.
Ha nem tartottad lenyomva a shift-et, akkor csak az a jelenlegi képkocka lesz levágva, ezért ügyelj arra, hogy tartsd lenyomva, hogy a teljes animáció testreszabod. A játékos körüli felesleges üres részt nyugodtan vágd ki.
KEZDŐPONT BEÁLLÍTÁSA
Az origin (Kezdőppont) az objektum középpontja vagy "forró pontja". A platformerekben a legjobb megoldás, ha a kezdőpont a játékos lábánál van. Ez azt jelenti, hogy ha az animáció megváltoztatja a magasságát, miközben megy, akkor felfelé nőnek, nem pedig a padló felé.
A forrás beállításához kattintson az Image Editor-ben (Képszerkesztő ben) a Set origin and image points (Kezdőpont és képpontok beállítása) elemre.
Egy piros pont jelenik meg a játékoson. Ez lesz a kezdőpont. Kattints rá, hogy megváltoztasd. Azt akarjuk, hogy alulra és középre igazodjon. Gyorsan hozzárendelhetjük ezt a 2-es gomb megnyomásával a numerikus billentyűzeten. Ha nincs numerikus billentyűzeted, akkor a jobb egérgombbal kattints az Origin (Kezdőpont) elemre a felbukkanó Image points (Képpontok) ablakban, és válaszd a Quick assign (Gyors hozzárendelés) – Bottom (Alul) lehetőséget.
Nagyon hosszú lenne ezt megtenni minden egyes képkockánál, ezért szerencsére van egy gyors útja: a felbukkanó Image points (Képpontok) ablakban kattints jobb egérgombbal az Origin (Kezdőpont) elemre, és kattints az Apply to whole animation (Alkalmazás az egész animációra) gombra.
Szuper! A kezdőpontot mindegyik animációs képkockában beállítottuk.
ANIMÁCIÓS CIKLUS
Kattints az Animations (Animációk) ablakban a Default (Alapértelmezett) elemre. Nevezd át Idle-re (Tétlenre).
A Properties (Tulajdonságok) sávban változtasd meg a Speed értékét 9-re, és állítsd a Loop beállítást Yes (Igen) értékre.
Kattints jobb gombbal az Idle (Tétlen) animáció elemre az Animations ablakban, és válaszd a Preview (Előnézet) lehetőséget. Láthatod, hogy a játékos gyengéden fel-le mozog. Minden kész! Zárd be az animációs előnézetet és a képszerkesztőt. Most már láthatod a játékos objektumot a layouton.
Nevezd át az objektumot a Player-nek (Játékosnak) a Properties (Tulajdonságok) sávban, hogy rendszerezve legyen.